konkurs

Weź udział w Konkursie Zaśpiewajmy.pl

IV EDYCJA KONKURSU ZAŚPIEWAJMY.PL
ODBĘDZIE SIĘ
OD 28 KWIETNIA DO 16 CZERWCA 2023 ROKU.

Konkurs Zaśpiewajmy.pl jest okazją do zapoznania się z interaktywnym śpiewnikiem internetowym Narodowego Centrum Kultury, w którym znajduje się 149 piosenek ilustrujących obraz naszego kraju w kontekście zmian pokoleniowych, obyczajowych i życia codziennego Polaków żyjących w XX i XXI wieku.

Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe:

I Kategoria

do 15 lat

II Kategoria

od 16 lat

Zgłoszenia udziału w Konkursie i wysyłanie nagrań: 28 kwietnia – 16 czerwca 2023 r.

Prace Jury: 17 czerwca – 26 czerwca 2023 r.

Ogłoszenie wyników: 28 czerwca 2023 r.

Termin przekazania nagród: do 15 listopada 2023 r.

Cho-Jazz – Międzynarodowe Chodzieskie Warsztaty Muzyczne:

Nagranie piosenki w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej: 21 września lub/oraz 28 września 2023 r.

Jury konkursu

 • Bogdan Hołownia

  Pochodzący z Torunia pianista jazzowy. W latach 80-tych grał w Kwartecie Jana Ptaszyna Wróblewskiego. W latach 1990-93 studiował w Berklee College of Music w Bostonie w klasie profesora Ray’a Santisi’ego. Po powrocie do Polski utworzył firmę HoBo Records. Jednym z jego projektów była seria dedykowana Mistrzom: Jerzemu Wasowskiemu oraz Henrykowi Warsowi. Zaaranżował i wydał utwory Kabaretu Starszych Panów. Jest również autorem książki do nauki harmonii jazzowej O harmonii jazzowej. Zapiski z szuflady.

  Jest spełnionym akompaniatorem. Czerpie radość z edukacji młodzieży podczas corocznych, letnich warsztatów muzycznych (Chodzież, Puławy, Zwierzyniec). Prywatnie – wielbiciel dobrej książki oraz gry w szachy.

 • Kuba Stankiewicz

  Jeden z czołowych polskich pianistów jazzowych. W drugiej połowie lat 80. członek zespołu Jana Ptaszyna Wróblewskiego oraz kwintetu i kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego. Studiował na Berklee College of Music, gdzie został wyróżniony Nagrodą Oscara Petersona. Półfinalista Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Współpracował m.in. ze Scottem Hamiltonem, Artem Farmerem, Sheilą Jordana, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim i Anną Marią Jopek, czy z orkiestrą legendarnego klarnecisty i bandleadera Artiego Shawa.

  W lutym 2013 roku jego autorski album Spaces został nominowany do nagrody FRYDERYK 2013 w kategorii Album Roku – Muzyka Jazzowa.  W 2009 roku obronił doktorat na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w 2016 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego, a w 2020 – tytuł profesora w dziedzinie sztuki.

 • Janusz Szrom (prof. dr hab.)

  Muzyk, pedagog oraz publicysta. Jazzowy Wokalista Roku wg. plebiscytu miesięcznika „Jazz Forum”
  w latach 2009-2014. Krytyk-Dziennikarz Roku 2019 oraz 2020 wg. Plebiscytu Stowarzyszenia Jazz Melomani. Udekorowany Medalem Gloria Artis (brązowy oraz srebrny) za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury oraz Odznaką Honorową „Za Zasługi Dla Województwa Wielkopolskiego”. Dwa z jego albumów osiągnęły status złotej płyty: „Straszni Panowie trzej” oraz „Pogadaj ze mną”.
  Autor publikacji:

  Andrzej Zaucha Song Book (trzytomowa monografia (śpiewnik)

  Warsztaty Muzyczne w Chodzieży 1971-2020. Monografia (2020).

  Księga Polskich Standardów, rubryka redagowana od roku 2017 w branżowym magazynie „Jazz Forum”, w którym zamieszcza nuty oraz opisuje historię narodzin najpiękniejszych polskich piosenek. Obecnie członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego oraz członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Aby wziąć udział w Konkursie należy wypełnić zamieszczony poniżej formularz. W konkursie może wziąć udział maksymalnie 400 osób (w pierwszej i drugiej kategorii wiekowej po 200 osób). Przy kwalifikacji do Konkursu brana będzie pod uwagę kolejność zgłoszeń oraz kompletność danych zgłoszenia konkursowego.

Poniżej do pobrania regulamin konkursu, lista utworów śpiewnika oraz obowiązkowe oświadczenia.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

WYPEŁNIJ FORMULARZ

  FAQ

  Jak mogę wziąć udział w Konkursie?

  Aby wziąć udział w Konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w zakładce „konkurs” oraz dodać nagranie w formacie audio-wideo (do 30 mb) lub link do nagrania w serwisie YouTube w trybie niepublicznym. Na podany w formularzu zgłoszeniowym adres mailowy zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia.

  Na czym polega zadanie Konkursowe?

  Zadanie konkursowe polega na wykonaniu (solo) jednej wybranej piosenki ze Śpiewnika dostępnego na stronie www.zaspiewajmy.pl i przesłanie nagrania audio-video w formacie mp4 lub wysłania linka do nagrania w serwisie YouTube w trybie niepublicznym.

  Czy akompaniament musi pochodzić ze strony www.zaśpiewajmy.pl?

  Wykonanie wybranej piosenki musi odbyć się z akompaniamentem pochodzącym ze strony www.zaspiewajmy.pl. Niedopuszczalne jest użycie innych podkładów.

  Czy można zmienić tonację utworu?

  Zmiana tonacji jest dopuszczalna.

  Czy są przewidziane nagrody dla laureatów Konkursu?

  W konkursie zostaną przyznane następujące nagrody:

  Kategoria I

  I Nagroda – nagroda pieniężna w wysokości 1 500 zł, zapewnienie i pokrycie kosztów konsultacji wokalnej przez trenera/kę wokalu.

  II Nagroda – nagroda pieniężna w wysokości 1 000 zł.

  III Nagroda – nagroda pieniężna w wysokości 500 zł.

  Kategoria II

  I Nagroda – nagroda pieniężna w wysokości 1 500 zł, zapewnienie i pokrycie kosztów udziału w 53. Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych Cho-Jazz w Chodzieży (23. lipca – 5. sierpnia, w klasie wokalu), nagranie piosenki w profesjonalnym studiu z udziałem pianisty – wykonawcy akompaniamentu do wybranej piosenki.

  II Nagroda – nagroda pieniężna w wysokości 1 000 zł.

  III Nagroda – nagroda pieniężna w wysokości 500 zł.